• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak zamówić kuriera?

Coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich. Zatrudniając prywatnego dostarczyciela przesyłek mamy bowiem pewność, że nasza paczka dotrze na czas i nic się z nią nie stanie. Aby nasza przesyłka ruszyła w drogę, musimy zamówić kuriera. Do wyboru mamy kilka sposobów nadania przesyłki.

Najpopularniejszą metodą jest udanie się do punktu obsługi klienta danej firmy kurierskiej. Można to porównać do wizyty na poczcie. Jest to opcja najbardziej tradycyjna i wymagająca zaangażowana ze strony nadawcy. Jednocześnie jednak umożliwia dopytanie konsultanta o kwestie budzące naszą wątpliwość.

Druga opcją jest zamówienie kuriera do domu. Możemy to zrobić telefonicznie lub za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej firmy kurierskiej. Niektóre firmy obsługują również zamówienia dokonane drogą poczty elektronicznej. W takim przypadku kurier odbierze od nas przesyłkę, przyjeżdżając bezpośrednio pod nasz adres.

Co ważne, przesyłka, która ma wyruszyć w drogę powinna być odpowiednio zapakowana. Na etapie zamawiania kuriera do domu powinniśmy zostać poinformowani o kosztach nadania przesyłki oraz zapoznani ze specyfikacją wybranego przez nas sposobu doręczenia. W przypadku zamawiania kuriera online, firmy najczęściej umożliwiają obliczenie kosztu za pomocą specjalnych kalkulatorów. Jeśli dzwonimy na infolinię, by umówić kuriera takich kosztorys powinien przedstawić nam konsultant.

Zamawianie kuriera online umożliwia płatność za usługę przelewem, natomiast telefoniczne umówienie kuriera wiąże się najczęściej z płatnością gotówkową.

 

Zobacz również