• Lata doświadczeń w biznesie
img

Rodzaje dostawy przesyłek

Na pytanie - na czym polegają usługi firm kurierskich - większość osób odpowie, że tego typu firmy zajmują się dostarczaniem paczek. I oczywiście jest to prawda. Trzeba jednak podkreślić, że zakres usług kurierskich jest często znacznie większy i nie tak prosty jak mogłoby się wydawać.

Współczesne firmy kurierskie starają się stale poszerzać swoją ofertę, by pozyskać nowych klientów. Ciągle podwyższanie standardów usług i liczne usługi dodatkowe pomagają również zatrzymać stałych klientów. Wśród usług kurierskich znajdziemy więc różne opcje czasu dostarczania przesyłki. Wybierając opcję ekspresową możemy być pewni, że nasza paczka dotrze w maksymalnie 24 godziny. Jeśli nie zależy nam na czasie możemy wybrać tańszą opcję, np. dostawa w ciągu 48 godzin. Wielu dostawców oferuje również dostarczanie paczek o niestandardowych lub bardzo dużych gabarytach.

Zamiast angażować firmę przewozową do transportu szafy, możemy skorzystać ze specjalnych usług kurierskich. Częstą usługą kurierska jest także dostarczanie przesyłki o wcześniej ustalonej godzinie lub odbiór nadawanej przesyłki od klienta. Są to bardzo wygodne opcje, gdyż nie wymagają dostosowywania swojego harmonogramu do przyjazdu doręczyciela.

Możemy także wykupić powiadomienia SMS o kolejnych etapach podróży naszej paczki czy śledzić ją przez Internet. Szczególnym rodzajem dostarczanych przesyłek są te „za pobraniem”. Wówczas adresat musi uiścić opłatę przy odbiorze paczki, a firma kurierska przekaże pieniądze nadawcy w sposób jaki wybrał w liście przewozowym.

 

 

Zobacz również