• Lata doświadczeń w biznesie
img

Transport mebli za pomocą kuriera - czy to możliwe?

Większość firm kurierskich zajmuje się przewozem standardowych przesyłek kurierskich. Wynika to z łatwości i szybkości transportowania i dostarczania paczek. Niestandardowe przesyłki wymagają dużo większej elastyczności od kuriera, a także opracowania specjalnych procedur dostarczania.

Wiele osób zastanawia się, czy możliwy jest transport mebli za pomocą firmy kurierskiej. Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak. Jednak tego typu usługi nie podejmie się firma świadcząca wyłącznie standardowy zakres usług. Dlatego zanim zamówimy kuriera, musimy sprawdzić czy w ofercie firmy kurierskiej jest wzmianka o paczkach niestandardowych, w tym mebli. Największym problemem związanym z dostarczaniem mebli są oczywiście ich gabaryty. I tutaj musimy rozróżnić meble zamawiane ze sklepów internetowych, tzw. układanki od mebli przesyłanych np. z jednego mieszkania do drugiego.

W przypadku mebli, które są rozłożone i zajmują niewiele miejsca w samochodzie kurierskim sprawa jest prostsza. Przewozu takiej przesyłki mogą się podjąć nawet firmy niespecjalizujące się w przesyłkach specjalnych. Jeżeli jednak mamy zamiar nadać duże i ciężkie meble to musimy to uzgodnić z firmą kurierską.

W innym przypadku kurier ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki. Wynika to z prozaicznych przyczyny, np. jeden kurier nie jest w stanie załadować i rozładować dużej i ciężkiej kanapy. Dla własnego bezpieczeństwa oraz zminimalizowania kosztów, warto poszukać firmy kurierskiej, która przewiezie meble z punktu A do punktu B bez żadnych przeładunków. 

 

Zobacz również